Historie kapely

Hudební skupina Brodwej je k vidění na našich pódiích od roku 2001. Historii kapely začali psát čtyři žánrově odlišní muzikanti z různých jihočeských kapel – od folku a country až po popové a rockové nebo taneční orchestry. Svoji společnou tvorbu v té době založili na české produkci folkových a country písniček se zaměřením především na působení v oblasti countrybálů. V té době působila skupina ve složení (zleva): Miroslav Pekárek – baskytara, zpěv, Štěpánka Hornová – zpěv, Aleš Vejsada – akustická a elektrická kytara, zpěv, Václav Bartoš – akustická kytara, harmonika, zpěv


V roce 2003 se stal velikou posilou skupiny její nový člen – bubeník Pavel Skupník. Spolu s rozšířením činnosti zpěvačky o hru na klávesy to umožnilo vyjít vstříc požadavkům stále rostoucího okruhu příznivců skupiny a rozšířit repertoár o rockové a popové skladby našich předních interpretů, jako např. Olympic, P.Novák, J.Schellinger, Buty, H.Vondráčková, L.Filipová, K.Zich a další.

Dalším zlomem v historii skupiny byl nástup nového bubeníka – Martina Kurze. Tento mladý, talentovaný muzikant svými kvalitami a zejména svou dravostí umožnil skupině rozšířit svůj repertoár o poněkud tvrdší rock a zařadit do něho skladby skupin Kabát, Lucie, Harlej a dalších.

V červnu 2006 se stal novým členem skupiny hráč na klávesové nástroje – Martin Krčmář.

V roce 2008 zpěvačku Štěpánkou Hornovou vystřídala Šárka Hájková a v této sestavě působila skupina Brodwej až do roku 2018.

V průběhu roku 2018, vzhledem v velké muzikantské vytíženosti bubeníka a klávesisty v dalších kapelách, jsme oba Martiny začali využívat spíše jako „hostující“ a snažili se na jejich posty najít jiné vhodné kandidáty.

Velice nám v tomto pomohla spolupráce se skupinou The Slakers a se skupinou Brodwej začali hrát 2 skvělí muzikanti – Honza Bicek na klávesy a Honza Kubata na bicí. Zároveň s námi začal pravidelně jezdit mistr zvuku Jarda Podrazil.

V této sestavě jste mohli skupinu Brodwej vidět na našich pódiích až do podzimu roku 2019. Bohužel, na podzim nás zasáhla tragická událost – navždy nás opustil klávesista a kamarád Honza Bicek ( † 6. listopadu 2019).

Protože bylo nutno tuto situaci urychleně řešit, naše statečná Šárka se nebojácně chopila kláves a ke zpěvu si tento nástroj dobrovolně přibrala.

Nyní tedy skupina Brodwej působí v následujícím složení:

Miroslav Pekárek – baskytara, kapelník
Šárka Hájková – klávesy, zpěv
Aleš Vejsada – sólová kytara, zpěv
Vašek Kahuda / Honza Kubata – bicí
Václav Bartoš – akustická kytara, zpěv

… a příležitostní hosté:
Marin Krčmář (Fordance Orchestra) – klávesy
Martin Kurz (Denyho parťáci, Sistrum) – bicí
Fanda Bína – akustická kytara
Fanda Leština – bicí

Díky širokému repertoáru a vhodnému nástrojovému obsazení nabízíme program vhodný pro taneční zábavy, plesy, countrybály, maturitní plesy, rauty, svatby, životní jubilea, podnikové či firemní večírky a recepce a další…
Samozřejmostí je ozvučení vlastní aparaturou, v případě zájmu zajištění videoprojekce, efektového osvětlení atd…

Budeme velice potěšeni, pokud si pro Vaši akci vyberete právě skupinu Brodwej.